Welkom op de website van Trimbelangen Midden Zeeland!

Uitslagen TMZ direct terugvinden op de Myapssite.

Onmiddellijk na de wedstrijd kun je de uitslagen lezen op de Mylapssite. Dit kan iedereen via deze link:

http://www.mylaps.com/results/showevents.jsp?org=130242

Renners met een eigen account bij Mylaps kunnen nog extra informatie over hun snelheden enz op de Mylpassite vinden.

 

 


TMZ heeft voor 2013 de categorie-indeling gewijzigd:

Samen met jullie zagen wij dat:

  • De pelotons bij de A's en B's in de loop van het seizoen te klein werden (niet aantrekkelijk voor de renners, het publiek en de organisaties);
  • Een aantal renners uit de 40+ afhaken omdat ze het hoge niveau daar niet kunnen volgen;
  • Het gat van de SP naar de andere categorieën te groot was (je moest al erg goed zijn om daar mee te kunnen)

Gebruikelijk is om bij krimp de oplossing te zoeken in minder categorieën; renners en bestuur hebben hier niet voor gekozen, maar besloten te zoeken naar een stimulans om de trend te keren....

We hebben samen met een aantal renners uit alle categorieën en vertegenwoordigers van de comité’s op 25 oktober hierover van gedachten gewisseld. Een erg positief overleg, waarbij alle mogelijkheden de revue passeerden en het volgende naar voren kwam:

  • Samenvoegen A en B's tot één categorie Amateurs;
  • 40+ laten zoals het was;
  • Een nieuwe categorie maken voor renners die het niveau bij de Amateurs cq Amateurs 40+ (nog) niet kunnen halen;
  • Deze categorie gebruiken voor doorstroom vanuit de SP (nu is stap vaak te groot);
  • In deze nieuwe categorie mag men enkel starten met dispensatie van TMZ en hiervoor een transparante regeling maken;
  • Voor de nieuwe categorie een verplichte promotieregeling maken (doorstroom naar categorie waar men thuishoort);
  • SP laten zoals die is met meer doorstroom en verlagen snelheid tot ca 36/37 km/u;
  • Verhoging dagprijzenschema bij de nieuwe Amateurs (om bv betere 40+ te stimuleren daar te gaan rijden + aantrekkingskracht renners buiten Zeeland/West-Brabant);
  • Verhoging dagprijzenschema realiseren zonder lastenverzwaring voor de organisaties (wegvallen B-schema; beperkt dagprijzenschema nieuwe categorie).

Dit is inmiddels uitgewerkt en in de bijlage is dit weergegeven. We denken dat er een weloverwogen nieuwe opzet is die voor iedereen kansen biedt. Realiteit blijft dat het onmogelijk is voor iedereen een passende categorie te maken. Met de nieuwe opzet denken we:

  • Grotere pelotons te krijgen bij Amateurs en Amateurs 40+;
  • Bescherming te bieden aan renners die in deze categorieën het niveau niet kunnen halen door de nieuwe D-categorie (dispensatie nodig);
  • Doorstroom te verbeteren (geldt voor SP en D-categorie) om uiteindelijk de Amateurs en/of 40+ te bereiken;
  • De SP nog meer een starterscategorie te laten zijn.

Er is gekeken naar de consequenties (ook op langere termijn) van deze regeling. We denken dat voor de nieuwe D-categorie zo'n 30 a 35 renners in aanmerking komen. Vanuit de B's en 40+ zullen dat ca 8 tot 10 renners zijn; vanuit de SP ca 6 tot 8 renners en daarnaast verwachten we zeker 8 tot 10 (en hopelijk meer) renners terug die door leeftijd/verminderde prestatiecurve afgehaakt zijn maar hier een passend niveau gaan vinden.

Een vermindering van 8 tot 10 renners bij de 40+ lijkt veel, maar vastgesteld is dat de meeste renners uit deze groep maar enkele wedstrijden hebben gereden en dus niet zwaar drukken op het algemeen gemiddelde.

Dispensatie om te mogen starten kan op grond van de criteria bij de nieuwe licentie-aanvraag worden verzocht of in het lopende seizoen (na 3 wedstrijden gereden te hebben) en moet worden onderbouwd.

Al met al is het een weloverwogen keuze die we maken. Altijd moet worden afgewacht wat de uiteindelijke uitkomst zal worden, maar we hebben er alle vertrouwen in.


UITWERKING NIEUWE CATEGORIE-INDELING + DISPENSATIE en PROMOTIEREGELING (tevens met nieuw dagprijzenschema):

AMATATEURS

  • Alle renners tm 39 jaar (boven 40jr mag Amateur licentie vragen)
  • 40+ renners mogen bij Amateurs rijden (wordt gezien als categorie hoger)
  • Afstand 60 km
  • Verhoging van het dagprijzenschema (aantrekking extra renners; ook de sterkere vanuit de 40+)
  • Dispensatiemogelijk voor uitzonderingsgevallen om in D-categorie te rijden

Toelichting:

  • Samenvoeging huidige A en B’s, waarbij blijft dat hierin ook 40+ renners mogen starten (=vrije keuze tussen categoriën);
  • Dagprijzenschema wordt verhoogd (aantrekkingskracht nieuwe renners en de sterkere renners vanuit de Amateurs 40+);
  • Dispensatiemogelijkheid voor renners waarvoor niveau te hoog ligt. Zij mogen in nieuwe D-categorie rijden op grond van objectieve criteria)

 

AMATEURS 40+ (blijft gelijk aan voorgaande jaren, muv dispensatiemogelijkheid)

  • Renners die op 1 januari van het betreffende jaar 40 jr of ouder zijn;
  • 40+ renners mogen bij Amateurs rijden (categorie hoger)
  • Afstand 50 km
  • Dagprijzenschema blijft gelijk
  • Dispensatiemogelijk voor uitzonderingsgevallen om in D-categorie te rijden

Toelichting:

  • Dispensatiemogelijkheid voor renners waarvoor niveau te hoog ligt. Zij mogen in nieuwe D-categorie rijden op grond van objectieve criteria).

 

D-categorie (Dispensantie categorie):

  • Enkel met dispensatie van TMZ (zowel voor Amateurs als Amateurs 40+) op grond van objectieve criteria;
  • TMZ licentie is noodzakelijk (categorie is niet voor renners met licentie van andere bonden en/of dagkaarthouders)
  • Verplichte promotieregeling (doorstroom naar Amateurs cq Amateurs 40+);
  • Beperkt dagprijzenschema (enkel voor 1, 2 en 3)
  • Geen of beperkt aantal premies
  • Afstand 40 km
  • Rijden in één ronde met SP. Jury bepaald op grond van aantallen of er afzonderlijk, danwel samen gereden wordt.

Toelichting:

  • Deze categorie is bedoeld als een tussenniveau met als doel:
    • Opvang renners die niveau bij de Amateurs cq Amateurs 40+ (nog) niet halen
    • Verkleinen doorstroomstap voor betere SP-renners;
  • Wordt doorstroomcategorie voor de SP-categorie;
  • In deze categorie kan enkel gestart worden met vooraf gegeven dispensatie van TMZ;
  • Dispensatie kan bij de licentie-aanvraag (muv Amateur A’s in 2012) worden ingediend of in de loop van het seizoen;
  • Dispensatie is enkel geldig voor TMZ en alleen te combineren met de WFN Sportklasse (met deze licentie kan ook bij andere Vrije Bonden, KNWU en WOAD gereden worden);
  • Dispensatie wordt gegeven op grond van objectieve criteria;
  • Voor dispensatie zal als hoofduitgangspunt gelden de weging in welke categorie je thuishoort en niet worden meegenomen of je in die categorie kunt winnen cq steeds in de prijzen (kunt) rijden;
  • Een (objectieve) promotieregeling, waarbij je verplicht doorstroomt naar de Amateurs cq Amateurs 40+

 

S/P (blijft grotendeels gelijk)

  • Enkel met toestemming van TMZ (ongeacht leeftijd);
  • Verplichte promotieregeling (doorstroom 1e jr naar D-categorie; volgend seizoen gelden de normale regels)
  • Enkel naturaprijzen
  • Afstand 25 km
  • Rijden in één ronde met D-cat. Jury bepaald op grond van aantallen of er afzonderlijk, danwel samen gereden wordt.

Toelichting:

  • SP moet een opstapcategorie zijn en blijven;
  • Gemiddelde snelheid zoveel mogelijk beperken tot ca 36 a 37 km/u;
  • Promotieregeling zal stringenter worden (D-categorie biedt betere aansluiting zorgt voor doorstroming);
  • Op grond van de uitslagen van vorig seizoen zal een aantal sterkere renners worden ingedeeld bij de D-categorie.

PROMOTIEREGELING D-categorie

ALGEMEEN

De promotie-regeling is een beschermingsmaatregel en heeft meerdere doelen:

  • Bevordering doorstroming (voorkomen dat sterkere renners blijven “hangen”);
  • Beheersing gemiddelde snelheid in deze categorie (er moet een duidelijk niveauverschil blijven met de Amateurs/Amateurs 40+);
  • Voor doorgestroomde SP-ers moet er een “behapbare” tussenstap zijn voor doorstroom.

Promotie-regels:

  • Verplichte doorstroom bij 40 punten;
  • Puntentoekenning per wedstrijd:
    • 1e plaats = 10 pnt; 2e plaats =   6 pnt en3e plaats =   3 punten
  • Verplichte doorstroom op beslissing van het TMZ bestuur indien het puntensysteem wordt gesaboteerd;
  • Een renner met dispensatie ivm herstel van ernstige blessure/ziekte moet direct promoveren na éénmaal een 1e plaats of tweemaal een 2e of 3e plaats.

Toelichting:

  • Voor promotie is niveaubepaling van belang;
  • Niveau moet blijken uit een aantal uitslagen;
  • Puntensysteem is beperkt, maar waarborgt juiste doorstroom.

 

PROMOTIEREGELING SP categorie:

Regeling gelijk aan D-categorie + aanvullend:

Voor niet SP licentiehouders geldt verplichte promotie bij 1x  een klassering op een 1e  plaats of 2x een  2e of 3e plaats.

Toelichting:

  • Afgelopen jaren enkele malen gezien dat onbekenden zich inschrijven als SP en direct in de ereprijzen rijden. Met de toegevoegde optie kan dan direct worden ingegrepen en moet de betrokkene naar Amateurs en/of 40+;

 

DISPENSATIEREGELING D-categorie:

ALGEMEEN:

De D-categorie heeft als doelen:

  • Het waarborgen van startgelegenheid voor renners die het niveau van de Amateurs cq Amateurs 40+ niet of tijdelijk niet kunnen halen;
  • Het zijn van een doorstroomcategorie voor SP renners (huidige stap van SP naar Amateurs (40+) is te groot)
  • Het zijn van doorstroomcategorie naar Amateurs (40+) indien het niveau weer wel gehaald wordt (zie verplichte promotieregeling).

REGELING:

Criteria voor dispensatie:

  • Dispensatie dient door de renner te worden aangevraagd en gemotiveerd (bij aanvraag licentie of via tussentijds formulier);
  • Dispensatie kan worden verleend tijdens herstel van een ernstige blessure of ziekte (adviescommissie TMZ bepaald wanneer, omdat niet uitputtend valt te omschrijven welke situaties hieronder vallen; wel geldt voor deze dispensatie een afwijkende promotieregel);

Amateurs 40+:

  • Aan Amateurs 40+ wordt dispensatie verleend indien:
    • De renner op 1 januari van het seizoen 60 jaar of ouder is;
    • De renner in het voorgaande seizoen geen wedstrijden heeft gereden (TMZ of andere bonden) en in zijn laatste wedstrijdseizoen minder dan 2 uitslagen bij de eerste 10 had.
    • De renner in het voorgaande seizoen in TMZ criteriums (met meer dan 20 vertrekkers) of vergelijkbaar te achten wedstrijden van andere bonden (ook buitenlandse):
      • Geen enkele uitslag bij de eerste 15 heeft behaald of
      • Maximaal 2 klasseringen vanaf plaats 10.
    • Bij aanvraag in een lopend seizoen wordt dispensatie verleend indien:
      • Ten minste aan 3 wedstrijden is deelgenomen en:
        • Het koersverloop aantoont dat het niveau niet gehaald wordt (Mylapsregistratie van oa rondetijden, doorkomstplaatsen, snelheid enz) en
        • De uitslagen uit voorgaande seizoenen aantonen dat er een duidelijke teruggang is in de prestatiecurve.

Amateurs:

  • Amateurs die in het seizoen 2012 bij de Amateurs A reden wordt bij de licentie-aanvraag geen dispensatie verleend; wel kunnen zij in een lopend seizoen dispensatie aanvragen;
  • Amateurs wordt dispensatie verleend indien:
    • De renner in het voorgaande seizoen geen wedstrijden heeft gereden (TMZ of andere bonden) en in zijn laatste wedstrijdseizoen minder dan 3 uitslagen bij de eerste 10 had.
    • De renner in het voorgaande seizoen in TMZ criteriums (met meer dan 20 vertrekkers) of vergelijkbaar te achten wedstrijden van andere bonden (ook buitenlandse):
      • Geen enkele uitslag bij de eerste 15 heeft behaald of
      • Maximaal 2 klasseringen vanaf plaats 10.
    • Bij aanvraag in een lopend seizoen wordt dispensatie verleend indien:
      • Ten minste aan 3 wedstrijden is deelgenomen en indien:
        • Het koersverloop aantoont dat het niveau niet gehaald wordt (mylapsregistratie van oa rondetijden, doorkomstplaatsen, snelheid enz) en
        • De uitslagen uit voorgaande seizoenen aantonen dat er geen duidelijke vooruitgang is in de prestatiecurve.

 

  • In bijzondere gevallen beslist de dispensatiecommissie van TMZ.

 

  • Alle beslissingen op verzoeken tot dispensatie zijn bindend en er zijn geen beroepsmogelijkheden.

 

DAGPRIJZENSCHEMA:

OUD

       

NIEUW

     

Klassering

Am A

 40+

Am B

 

Klassering

Am

 40+

D-cat

1e

25,00

23,00

23,00

 

1e

40,00

25,00

15,00

2e

21,00

20,00

20,00

 

2e

30,00

20,00

12,00

3e

16,00

15,00

15,00

 

3e

25,00

15,00

10,00

4e

14,00

12,00

12,00

 

4e

20,00

12,00

 

5e

12,00

10,00

10,00

 

5e

20,00

10,00

 

6e

10,00

9,00

9,00

 

6e

15,00

9,00

 

7e

9,00

8,00

8,00

 

7e

15,00

8,00

 

8e

8,00

7,00

7,00

 

8e

15,00

7,00

 

9e

7,00

6,00

6,00

 

9e

15,00

6,00

 

10e

7,00

6,00

6,00

 

10e

10,00

6,00

 

11e

6,00

5,00

5,00

 

11e

10,00

5,00

 

12e

6,00

5,00

5,00

 

12e

10,00

5,00

 

13e

6,00

5,00

5,00

 

13e

10,00

5,00

 

14e

5,00

5,00

5,00

 

14e

10,00

5,00

 

15e

5,00

5,00

5,00

 

15e

10,00

5,00

 

 

157,00

141,00

141,00

   

255,00

143,00

37,00


 

 

Welkom op de website van Trimbelangen Midden Zeeland.

Trimbelangen Midden Zeeland (TMZ) is één van de grootste Vrije Wielerbonden in Nederland en heeft ca 180 licentiehouders. TMZ is een overkoepelend orgaan voor plaatselijke wielercomité's die tegen lage kosten een mooie wielerwedstrijd willen organiseren. In tal van dorpen in Zuid-Beveland, Noord Beveland, Walcheren, Tholen, West Brabant en zelfs op Goere-Overflakkee worden onder auspiciën van TMZ zo'n 30 wedstrijden georganiseerd. Het plaatselijke comité zorgt voor het parkoers, de afzetting, de premies en de vergunningen, terwijl TMZ zorgt voor de speaker, de jury, rugnummers, diverse materiaal, een rennersverzekering enz. Dat deze formule aanslaat blijkt uit de achterliggende periode.  Bij TMZ staat een veilig en sportief wedstrijdverloop centraal en kan iedereen boven de 16 jaar startgelegenheid krijgen. Dit kan op eenvoudige wijze door naar de wedstrijd te komen en in te schrijven. Wielersport 'pur sang' is dan ook het motto, waarbij het wedstrijdelement telt, maar ook de goede onderlinge sfeer en de ambiance.

TMZ wedstrijden (Amateurs, Amateurs 40+/Masters en S/P) staan open voor de licentiehouders van alle Vrije Bonden en de KNWU. Voor de D-categorie is dispensatie en een TMZ licentie nodig. Ook licentiehouders van buitenlandse bonden hebben startgelegenheid. Niet licentiehouders kunnen met een dagkaart starten (niet bij de D-categorie). De dagkaart is verkrijgbaar bij het afhalen van het rugnummer. Voorinschrijving is niet noodzakelijk muv de klassiekers en de tijdrit. Het wedstrijdprogamma te vinden op deze site.

VAN BELANG!

 

BEEBIKES deelnameklassement

 

Racefiets- en mountainbikespecialist BEEBIKES uit Kapelle (Kerkplein 45a) heeft hiervoor supermooie prijzen beschikbaar gesteld……

Met dit klassement stimuleert BEEBIKES  de wedstrijddeelname en om te kunnen winnen is het aantal deelnames aan TMZ wedstrijden bepalend……  

Hoe gaat het:

  • BEEBIKES heeft 5 schitterende eindprijzen beschikbaar gesteld;
  • Elke renner (ongeacht in welke categorie) krijgt per wedstrijddeelname 1 punt (trainingswedstrijden + dernykoers Terneuzen tellen niet mee);
  • Degene met het meeste aantal punten wint de hoofdprijs (bij gelijke stand wordt er geloot en doet de verliezer mee in de verloting voor de overige 4 prijzen);
  • Onder de nummers 2 tm 15 in de eindstand worden de overige 4 prijzen verloot (gewerkt wordt met ex equo notering zodat alle renners met hetzelfde puntenaantal in aanmerking komen; dat kunnen er dus meer dan 14 zijn);
  • De verloting is na afloop van de slotkoers van TMZ (in Ovezande op 14 september 2013);
  • De eindprijs wordt enkel uitgereikt als betrokken renner in persoon aanwezig is tijdens de slotkoers (tenzij naar oordeel van de sponsor hiervoor een geldige reden wordt opgegeven);

 Uniek is dat:

  • De uitslag beïnvloedbaar is (door aantal deelnames aan TMZ wedstrijden);
  • Iedereen (ongeacht de categorie waarin je uitkomt en de uitslagen) in aanmerking komt.

 Beschikbaar gestelde prijzen:

1e prijs                     OAKLY zonnebril                            twv ca € 200,--

2eprijs                     Mountainbikeframe                         twv ca € 275,--

3e prijs                     Helm (AGU)                                   twv ca € 115,--

4e prijs                     Aircompressor (mobiel 12V)             twv ca € 100,--

5e prijs                    AGU zonnebril                                 twv ca €  60,--

 


 

Uitslagen TMZ direct terugvinden op de Myapssite.

Onmiddellijk na de wedstrijd kun je de uitslagen lezen op de Mylapssite. Dit kan iedereen via deze link:

http://www.mylaps.com/results

Je krijgt dan het scherm met de recente uitslagen waarin je zoekt naar de betreffende wedstrijd.

Alle TMZ uitslagen vindje door het invullen van de zoekfunctie: TMZ

Eén wedstrijd door bv de naam van de ronde of de plaatsnaam via de zoekfunctie op te geven.

 

Renners met een eigen account bij Mylaps kunnen nog extra informatie over hun snelheden enz op de Mylpassite vinden.

 

TMZ  transpondersysteem

Sinds 2011 heeft TMZ het transpondersysteem van Mylaps. Dit houdt in dat elke renner bij deelname een “Prochip” of “Prochip flex” moet hebben.  

De chip moet je zelf kopen of huren bij de fa Mylaps en is ook bruikbaar bij bv de KNWU wedstrijden. Deze chip is persoonlijk en wordt onder je naam geregistreerd (deze naam komt dan ook in uitslagen).

BESTELLEN TRANSPONDER:

De “Prochip” kost € 95,00 en wordt je eigendom. Deze chip gaat 4 a 5 jaar mee en kun je bestellen via www.mylaps.com/index.php/nl_dut/Websites/B2C/cycle/shop/prochip. Deze chip werkt ook op schaatsbanen, bij hardloopwedstrijden, triathlons en skeelerwedstrijden waar het prochipsysteem wordt gebruikt (dat zijn er inmiddels veel en het worden er steeds meer);

De “Prochip flex” is een huurchip. Het eerste jaar betaal je € 34,95 en de jaren erop € 24,95 per jaar. Je kunt m.i.v elk jaar de huur stoppen en bij defect omruilen. Mylaps garandeert de werking bij wielerwedstrijden, maar niet bij andere sporten.  Deze chip bestel je via www.mylaps.com/index.php/nl_dut/Websites/B2C/cycle/shop/prochip_flex.

Heb je al een “Prochip” voor een andere sport, dan hoef je er geen meer te kopen of huren. Je kunt dan met deze chip bij ons rijden. Je moet wel de code aan ons doorgeven (zie hieronder).

In alle andere gevallen moet je nu een chip bestellen. Deze heb je met een paar dagen in huis.

AANMELDING CHIPCODE BIJ TMZ:

Via www.formdesk.com/tmz/prochipcode dienen jullie zo spoedig mogelijk de unieke chipcode aan ons door te geven.  Dit vragen wij ook aan renners die regelmatig bij ons deelnemen en al een chip in bezit hebben (renners andere bonden enz). Wij kunnen de code dan opnemen in ons bestand en daarmee supersnel de inschrijving (en wedstrijduitslag) op de wedstrijddag waarborgen.

 

BUITENLANDSE RENNER en INCIDENTELE DEELNEMER:

TMZ heeft een beperkt aantal chips aanwezig om buitenlandse renners en incidentele deelnemers een “Prochip” beschikbaar te stellen. De huurprijs wordt € 5,00 per wedstrijd en als onderpand dient een paspoort, rijbewijs of officiële identiteitskaart (S/P betaald € 2,50)

(deze dagverhuur is bedoeld voor bv een Belgische of Duitse renner die hier een paar wedstrijden rijdt en voor renners die slechts enkele wedstrijden rijden (bv lokale deelnemers bij de S/P)).

 

BEVESTIGINGSPLAATS CHIP:

Rechter voorvork zo dicht mogelijk bij de naaf. Zoals op de foto, maar dan niet met elastiek, maar met 2 tierapes (voorkomt kantelen en verhoogd veiligheid).

 

EXTRA’s:

Naast een snelle, betrouwbare en eenvoudiger uitslagverwerking:

  • Persoonlijke wedstrijdresultaten, doorkomsten, doorkomstklasseringen en rondesnelheden enz via Mylaps.com op te vragen (zal loop van 2011 zijn omdat TMZ dit nog moet inregelen)
  • Chip te gebruiken tijdens diverse toertocht  zoals Amstel Goldrace;
  • Oa op de Cauberg is een vast timingspunt waar je 365 dagen per jaar je klimtijd en snelheid kunt zien op een scorebord bovenaan met zelfs je naam erbij;
  • Meer informatie tbv speaker (snelheden, timing voorsprong, namen kopgroep enz